Dziecięcy bohater z jego ulubionej książki

Co jak co, ale dzieci to obecnie raczej preferują oglądanie telewizji, granie na konsolach czy też oglądanie filmików śmiesznych na telefonach komórkowych. Nie jest to ich wina. U kogoś przecież takie wzorce zaobserwowali. Nie da się ukryć, że dzieci naśladują swoich ukochanych rodziców. W związku z tym musimy zrobić co w naszej mocy, aby nakłaniać dzieci także do innego formy spędzania czasu wolnego. Bez wątpienia taką formą jest czytanie książek. Czytanie książek jest naprawdę potrzebne. Nie jest to w żadnym wypadku jakiś wymysł naukowców czy też badaczy. Powinniśmy wiedzieć, że na pewno dzieci, którym czyta się książki mają rozwiniętą wyobraźnię, szybciej dorastają oraz w przyszłości nie mają problemów w szkole. Chyba wystarczy tych argumentów. Jak najbardziej warto pokusić się o czytanie codzienne dzieciom od najmłodszych lat.

Wybór książki niezmiernie ważny

Na pewno niezmiernie ważny jest sam wybór książki, którą naszemu dziecku czytamy. Co jak co, ale musi ona być dobrana pod stopień rozwoju naszego dziecka oraz pod jego wiek. Wybierając zbyt ambitną książkę nie tylko zanudzimy nasze dziecko, ale do tego także zniechęcimy je do czytania. Nie postępujmy w ten sposób. Powinniśmy zatem wybierać proste książki, ale już jakimś przesłaniem czy też morałem. Idealnie tutaj sprawdzi się książka Strażak Sam. Chyba każdy z dorosłych zna tego dzielnego strażaka, który pochodzi z małego miasteczka i pomaga jego mieszkańcom.

Dlaczego książka ta to dobry wybór?

Jeśli zastanawiamy się, dlaczego akurat ta książka jest dobrym wyborem to musimy wiedzieć, że jak najbardziej przedstawia jednego bohatera. Bohater ten będzie naśladowany przez nasze dziecko. Każde dziecko po tej książce na pewno będzie chciało zostać strażakiem. Strażak Sam ma same dobre cechy. Dziecko będzie odróżniało dobro od zła. Dowie się także, że pomaganie innym to fantastyczna cecha, którą powinna mieć każda osoba. Gdy dziecku spodoba się ta książka, to tak naprawdę mamy szerokie pole do popisu. Znajdziemy bowiem w księgarniach internetowych, jak i także stacjonarnych całe serie przygody tego dzielnego strażak. Dzięki temu nasze dziecko będzie ciekawe jego kolejnych przygód. Oczywiście swojego bohatera może także oglądać na szklanym ekranie. Jest to świetne uzupełnienie. Nie musimy wcale odrzucać telewizji, ale książki i ich czytanie to jak najbardziej absolutna podstawa. Inaczej być nie może. Musimy dawać dziecku dobry przykład i także czytać swoje ulubione pozycje książkowe. Oczywiście to już nie muszą być przygody strażaka Sama.